Russian invasion of Ukraine and the new international order– the perspective of Central Europe and the countries of the Global South - seminar 31th May

Instytut Politologii oraz Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego mają przyjemność i zaszczyt zaprosić do udziału w seminarium naukowym „Russian invasion of Ukraine and the new international order– the perspective of Central Europe and the countries of the Global South”, które odbędzie się 31 maja 2023 r. o godz. 13:00 w Sali D 303 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem seminarium będzie analiza przyczyn, aspektów geopolitycznych oraz skutków wojny w Ukrainie dla porządku międzynarodowego oraz przedstawienie stanowisk państw Europy Środkowo-Wschodniej i Globalnego Południa wobec konfliktu.

W seminarium udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetów Gdańskiego, Warszawskiego, Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Victoria w Wellington (Nowa Zelandia) oraz Centrum Badań i Nauczania Ekonomicznego w Meksyku.
Seminarium odbędzie się w trzech językach: angielskim, polskim i ukraińskim.

Seminarium odbędzie się dzięki zaangażowaniu sponsorów: Wydziałowi Nauki Społecznych, Instytutowi Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, Stowarzyszeniu Naukowemu Instytut Badań Nad Polityką Europejską, Polskiemu Towarzystwu Studiów Międzynarodowych oraz Regionalnemu Ośrodkowi Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Szczegółowy program seminarium w załączeniu.

Zapraszamy!

Załącznik Rozmiar
seminar-programme.pdf 140.68 KB
Plakat 4.79 MB