Praca w zespołach wielokulturowych – dobre praktyki i ćwiczenia

Jak oswajać niepewność? W jaki sposób komunikować się z osobami tworzącymi wielokulturowe zespoły, jakich gaf i błędów się wystrzegać, jak zbudować wielokulturowy zespół oparty na tolerancji i zrozumieniu? Idea PUNC (Professional UNcertainty Copmetence) jest odpowiedzią na wiele z tych pytań. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach i warsztatach na Uniwersytecie Gdańskim.

23 maja – Sala Teatralna Wydziału Filologicznego UG, początek o godz. 17.00
24 maja – Wydział Nauk Społecznych UG, początek o godz. 10.00

Wstęp wolny obowiązuje jedynie rejestracja https://forms.office.com/e/FebfHg9rDk

Program na https://punc.ug.edu.pl/european-punc-launch/

Niepewność towarzyszy nam na co dzień i zazwyczaj ogranicza nas w inicjatywności, zmusza do uników a nawet sabotażu wielu potencjalnie innowacyjnych przedsięwzięć. Pięć europejskich uczelni (UG jako lider, Politechniki w Utrechcie, Walencji i Turku, Akademia Biznesu w Aarhus) przyjrzało się bliżej wyzwaniom jakie rzuca nam niepewność i wypracowało ponad 50 dobrych praktyk przygotowania swoich studentów do pracy w wielokulturowych zespołach, tak by różnorodność stała się mocną stroną i inspiracją do rozwiązywania nawet najbardziej „wrednych” problemów.

Istotą podejścia PUNC (Professional UNcertainty Competence) jest przyznanie się do tego, jak działa na nas niepewność, jej zespołowe doświadczenie i podzielenie się refleksją (np. za pomocą e-portfolio opracowanego przez firmę INNOCAMP PL) co do ról, które możemy odgrywać, by to wspólnotowe działanie miało sens.

Zapraszamy na Kampus UG w Oliwie 23 i 24 maja do zapoznania się z tymi dobrymi praktykami. Będzie szansa na doświadczenie kilku ćwiczeń i „nieakademickiego” podejścia do oswajania niepewności – przez improwizację i elementy stand up comedy, których tajniki przybliży nam gość specjalny – Ewa Błachnio.

 

Załącznik
Załącznik Rozmiar
punc-launch-program-gdansk.pdf 241.93 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 22. Maj 2023 - 11:10; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 22. Maj 2023 - 11:16; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz