Dwa spotkania 9 maja: raport Generatory społecznej energii oraz debata uczelniana z cyklu Solidarni w rozwojuebata

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na drugie spotkanie dyskusyjne w ramach prac nad obywatelskim raportem pt. Generatory społecznej energii, które odbędzie się we wtorek 9 maja o godzinie 14.30.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, Sala S309 (II p.) - dla osób chętnych będzie możliwość skorzystania z połączenia on line.

Podczas gdańskiego spotkania chcielibyśmy porozmawiać w szczególny sposób o tym, jak na energię społeczną wpływa styk instytucji z różnych sfer życia społecznego: uczelni, biznesu, samorządu, organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych itd. Czy takie zetknięcie dynamizuje wymianę energii, stwarza szansę na jej nowe formy, wzmacnia siłę oddziaływania? Czy może raczej z jakiś powodów (np. biurokratycznych, formalnych, proceduralnych itd.) sprawia, że energia się anihiluje, odpływa, więdnie? I jak oraz co robić, aby zdecydowanie dominował ten pierwszy rodzaj procesu?

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału drogą mailową na adres: monika.wozniak@oees.pl wraz z informacją, czy będzie to udział stacjonarny czy online.

O tym, czym ma być raport, jakie przyświecają nam cele oraz w jaki sposób pracujemy informują nasze dotychczas wypracowane materiały (LINK)

Równocześnie zapraszamy na otwartą debatę uczelnianą w ramach cyklu Solidarni w rozwoju (https://solidarniwrozwoju.pl/) pt. Uczelnie jako generatory twórczej energii?Potencjały wewnętrzne - wyzwania współpracy ze środowiskiem - szanse i ryzyka. Debata będzie poprzedzać powyższe spotkanie i odbędzie się tego samego dnia, tj. 9 maja w godzinach 12.30-14.00.

Dyskutować będą:

prof. Sylwia Mrozowska, prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

prof. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektor Uczelni Fahrenheita

Monika Chabior, Wiceprezydent Gdańska

prof. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej OEES

Debatę poprowadzi prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, Audytorium S207

Debata będzie transmitowana na kanale Uniwersytetu Gdańskiego na portalu Youtube.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Związek Farenheita,Pracodawcy Pomorza, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej

Informacja i rejestracja uczestników: https://solidarniwrozwoju.pl/debata-uczelniana-2023/

Data publikacji: środa, 26. Kwiecień 2023 - 15:26; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 26. Kwiecień 2023 - 15:28; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz