Zapytaliśmy kobiety... | Miesiąc Praw Kobiet na Uniwersytecie Gdańskim

Po sukcesie akcji “Movember na UG”, postanowiliśmy w marcu, szczególną uwagę poświęcić kobietom. Z tej przyczyny, z inicjatywy CASiD UG i dzięki zaangażowaniu studentek, doktorantek i pracowniczek, na naszej uczelni miesiąc ten obchodziliśmy jako Miesiąc Praw Kobiet. Przez cały marzec przeprowadzone były różnego rodzaju akcje mające na celu ukazanie istoty kobiecych potrzeb, jak również podkreślenie roli kobiet w przestrzeni publicznej. W ramach podsumowania akcji, zaprosiliśmy kobiety uczestniczące w tworzeniu uniwersyteckiej rzeczywistości i zadaliśmy im pytanie: Czego życzą kobietom?

Realizacja: Jakub Zboiński

Link do postu na facebooku

Link do filmu w serwisie YouTube

Informacja przygotowana przez CASiD