Zaproszenie do testowania i współtworzenia PULI – aplikacji mającej na celu wspieranie zrównoważonych działań

Studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego, jako członkowie społeczności Związku Uczelni Fahrenheita, zostali zaproszeni do udziału w pilotażowym projekcie „Greencoin” realizowanym m.in. przez Politechnikę Gdańską i Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.

W ramach projektu powstała PULA - alternatywna waluta nagradzająca postawę i działania prośrodowiskowe. Za proekologiczne zachowania uczestnicy będą wynagradzani tokenami wymienialnymi na zielone produkty i usługi. Zebrane w PULI punkty można będzie wymienić na  atrakcje lub produkty oferowane przez partnerów projektu. Obecnie aplikacja jest fazie testowej.

O upowszechnianie idei projektu wśród społeczności naszej uczelni poproszone zostało Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG.

Zapraszamy ochotników-pionierów, którzy w okresie od kwietnia do listopada będą korzystać z wersji beta aplikacji.

Co można zyskać?

  • bardziej zielone środowisko, ugruntowanie postawy proekologicznej, a przy okazji…
  • vouchery - zniżki na produkty i usługi lub darmowe benefity od partnerów (np. usługi gastronomiczne, ekologiczne produkty, wejściówki na wydarzenia i wiele innych)

Czego oczekuje się od pionierów PULI?

  • korzystania z aplikacji w terminie od kwietnia do listopada 2023 r.
  • wypełniania ankiet w aplikacji
  • odwiedzenia w kwietniu lub w maju jednego lokalnego partnera (np. sklep spożywczy, kawiarni, restauracji) i wykonania zadania.

Jako instytucja partnerska projektu Uniwersytet Gdański został zobowiązany do przekazania:

  • ciekawych inicjatyw proekologicznych, jakie UG może zaoferować w aplikacji PULA tj. zadań, w ramach których będzie można zdobywać punkty – „walutę” aplikacji;
  • pomysłów na benefity – nagrody, na które będzie można wymienić punkty.

Chętnych do testowania PULI, jak i osoby mające pomysły, jak PULĘ wzbogacić o proekologiczne zadania i benefity zapraszamy do kontaktu z Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG: czrug@ug.edu.pl,tel.: +48 58 523 52 88.

Testowanie programu startuje już od kwietnia, zainteresowanych prosimy zatem o szybki kontakt.

CZR
Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 30. Marzec 2023 - 09:55; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Marzec 2023 - 09:57; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz