BIP-Blended Intensive Programme „Sustainable City”

Spieszymy z informacją o rozpoczęciu interdyscyplinarnego BIP-Blended Intensive Programme „Sustainable City”, w którym po raz pierwszy w roli lidera występuje Uniwersytet Gdański!

Program dla studentów uczelni partnerskich SEA-EU stworzyły Wydział Nauk Społecznych UG, Wydział Ekonomiczny UG oraz Wydział Zarządzania UG. Przewidziano w nim innowacyjne sposoby uczenia się, nauczania i szkolenia studentów, w tym współpracę online. Zajęcia będą prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Maltańskiego i Uniwersytetu w Breście we Francji. Uczestnikami kursu jest grupa 28 studentów z Malty, Splitu oraz Brestu, z kierunków takich jak: Geography and urban planning, Built environment, Architecture, Economy and tourism, Tourism and hotel management, Economy and tourism, Tourism and hospitality.

Jak każdy BIP, składa się on z dwóch części: zajęć online w terminie od 20 do 31 marca oraz spotkań stacjonarnych zaplanowanych w Gdańsku w dniach 17-21 kwietnia.

„Sustainable City” to trzy współgrające ze sobą kursy:
🔸 NEW CULTURAL GEOGRAPHY – lider: dr hab. Mariusz Czepczyński, prof UG; współprowadzący Professor Frédéric Bioret, University in Brest, France;
🔹 INVESTMENT, INNOVATION, AND CIRCULAR ECONOMY IN SUSTAINABLE CITIES – EXPERIENCE AND EXPECTATIONS – lider: dr hab. Anna Wojewnik-Filipkowska, prof. UG; współprowadzący: dr Aleksandra Koszarek-Cyra oraz Profesor Ruben Paul Borg, University of Malta;
🔸 MAKING CITY SUSTAINABLE – lider: dr hab. Marcin Wołek, prof. UG; współprowadzące: Sarah Scheiber, Phd, University of Malta oraz Wendy Jo Mifsud, Phd, University of Malta

Krótka forma Blended Intensive Programme to rozwiązanie idealne dla studentów, którzy chcą wymieniać się doświadczeniami, pomysłami, praktyką oraz angażować się w projekty edukacyjne, a z różnych powodów nie mogą udać się na wymianę semestralną.

Źródło

Grafika Sea-EU za zdjęciami z miast partnerskich i hasłem Sustainable City. Blended Intensive Programme

Data publikacji: poniedziałek, 27. Marzec 2023 - 12:28; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Marzec 2023 - 12:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz