Dni Otwarte UG na Wydziale Nauk Społecznych - relacja

W dniach 15-16 marca na Wydziale Nauk Społecznych miały miejsce Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. W sercu budynku WNS, na 4 poziomach, zaprezentowało się 11 wydziałów naszej Uczelni, a także inne jednostki, w tym: Biuro Rekrutacji, Biblioteka UG, AZS, Muzeum UG, ACK, Radio MORS oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

W dwóch aulach WNS można było posłuchać wykładów mistrzowskich przedstawicieli wszystkich wydziałów UG, jak również wykładów gospodarzy.

Najwięcej barw wydarzeniu nadali jednak studenci: przedstawiciele kół naukowych, dzięki którym uczniowie odwiedzający progi WNS mogli w namacalny sposób doświadczyć nauki w rozmaitych dyscyplinach. Ponad 30 organizacji studenckich przedstawiło możliwości swoich kierunków studiów w rotundzie WNS na poziomie 100, zarezerwowanym dla reprezentantów całej uczelni, oraz 300, na którym zaprezentowały się koła naukowe Wydziału Nauk Społecznych. W Dni Otwarte zaangażowały się:  NKS Ars Amandi; Koło naukowe Neptun TV; Studenckie Koło Naukowe zainteresowania Ukrainą; Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej; Refectum; Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej; Koło Badań Psychologicznych Experior; Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi Manu; Koło Naukowe Filozofów; Socjokolektiv; Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej PORTA; Koło Naukowe Inspiar; Studenckie Koło Naukowe Dialog; Koło Naukowe Politicus.

Odwiedzający mogli zwiedzić studio fotograficzne, studio telewizyjne oraz siedzibę Radia MORS, jak również wziąć udział w zabawie socjologicznej czy zapoznać się z projektami studentów Gospodarki przestrzennej.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zapraszamy za rok!

Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

Relacja na stronie głównej UG

Data publikacji: piątek, 17. Marzec 2023 - 13:30; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 17. Marzec 2023 - 14:00; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz