Relacja ze spotkania z ambasadorem Islandii 3 marca 2023

W piątek, 3 marca Uniwersytet Gdański gościł Ambasadora Republiki Islandii Hannesa Heimissona. Po spotkaniu z Rektorem UG, Prof. Piotrem Stepnowskim, kontynuowano rozmowy o współpracy z dyrektorem Instytutu Politologii, dr. hab. Arkadiuszem Modrzejewskim, prof. UG. W spotkaniu uczestniczyła także pani Emiliana Konopka, specjalistka ds. kultury, nauki i mediów społecznościowych w Ambasadzie Republiki Islandii w Warszawie oraz dr Rafał Raczyński, adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych, badacz stosunków polsko-islandzkich i społeczności polskiej na Islandii, który był inicjatorem wizyty Pana Ambasadora na UG. Omawiano możliwość nawiązania współpracy na polu badawczym i dydaktycznym z uczelniami islandzkimi oraz odbywania staży przez studentów dyplomacji w ambasadzie islandzkiej w Warszawie. Na koniec Pan Ambasador wygłosił krótki wykład poświęcony współczesnej Islandii oraz jej aktywności w stosunkach międzynarodowych. Wierzymy, że piątkowe spotkanie zaowocuje współpracą UG, zwłaszcza Instytutu Politologii, z ambasadą islandzką w Warszawie oraz islandzkim środowiskiem naukowym.

dr hab. Arkadiusz Modrzejewski, prof. UG

Data publikacji: poniedziałek, 6. Marzec 2023 - 10:04; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Marzec 2023 - 10:09; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz