Finansowanie projektu w ramach Akademickiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszonego przez mgr Sandrę Żukowską!

Spośród 42 projektów społeczność Uniwersytetu Gdańskiego wybrała cztery, które zostaną zrealizowane na kampusie uczelni. 04.11 poznaliśmy wyniki Akademickiego Budżety Obywatelskiego.

Dzięki ABO po raz pierwszy studenci, doktoranci i pracownicy UG mogli sami przygotować, zgłosić i wybrać zmiany, które chcieliby zobaczyć na terenie uczelni. Pula środków na całą inicjatywę wynosiła 200 tys. zł (100 tys. na projekty pracownicze i 100 tys. na studenckie), z ograniczeniem do 50 tys. zł na jeden projekt. W czerwcu br. zakończył się proces zbierania zgłoszeń, w październiku odbyło się głosowanie, a czwartego listopada przyszedł czas na ogłoszenie zwycięskich projektów.

Wśród wybranych do realizacji projektów kolejnym, który przekroczył granicę tysiąca głosów, co plasuje go na drugim miejscu w studenckiej klasyfikacji, jest „Strefa Chilloutu na WNS’ie”. Inicjatywę zgłosiła doktorantka z WNS Sandra Żukowska. Według założenia projektu w zachodniej części bębna gmachu wydziału powstanie salonik wypoczynkowy z fotelami, huśtawką i pufami. Na ten cel ze środków ABO zostanie przeznaczone 40 277 zł.

Projekty zostaną zrealizowane w 2023 r.

Data publikacji: wtorek, 8. Listopad 2022 - 09:58; osoba wprowadzająca: Marcin Połom Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Listopad 2022 - 09:58; osoba wprowadzająca: Marcin Połom