Głosuj w Akademickim Budżecie Obywatelskim! Głosowanie 17-24 października

Już od dziś, 17 października, można głosować na wybrane projekty w pierwszej edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Głosowanie potrwa do 24 października.

Szczególnie zachęcamy do zapoznania się i wsparcia projektu Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, które przedstawiło interesujący pomysł na zagospodarowanie części budynku WNS oraz utworzenie w nim przyjaznych stref wspólnej pracy i relaksu.

Weięcej o projekcie na Facebooku Koła.

 

O inicjatywie (na podstawie informacji Zespołu Promocji UG):

Akademicki Budżet Obywatelski Uniwersytetu Gdańskiego (”ABO UG”) to projekt w ramach którego studenci, doktoranci i pracownicy UG mogli zgłaszać swoje pomysły na rozwój infrastruktury uczelni. Do wydania jest 200 tys. złotych - po 100 tys. na projekty pracownicze i studenckie.

W czerwcu społeczność akademicka UG miała możliwość zgłaszania swoich pomysłów. Zostało zgłoszonych 58 projektów, w tym 31 projektów pracowniczych oraz 27 projektów studenckich.  Do etapu głosowania komisja konkursowa zakwalifikowała ostatecznie 42 projekty - 25 w puli projektów pracowniczych oraz 17 pomysłów studenckich.

- Ideą projektu było zaproszenie naszej społeczności akademickiej do współtworzenia przyjaznej przestrzeni w budynkach uczelni oraz jej bezpośrednim otoczeniu. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że tak licznie grono pracowników, studentów i doktorantów  naszej uczelni zdecydowało się zgłosić swoje pomysły do pierwszej edycji ABO UG. Liczę, że podczas głosowania frekwencja również dopisze, a wybrane projekty po ich zrealizowaniu będą cieszyć społeczność akademicką – mówi Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, który przewodniczył komisji oceniającej projekty.

Jakie projekty zostały zgłoszone?

- Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się m.in. ławki solarne, stojaki i wiaty rowerowe, samoobsługowe stacje naprawcze rowerów ale i ścienne dystrybutory wody, Jest również kilka ciekawych propozycji dotyczących aranżacji terenów zielonych jak niewielkie parki, ścieżka dendrologiczna czy akademicki ogród społeczny. Na uwagę zasługują również pomysły dotyczące aranżacji  pomieszczeń wewnątrz budynków na miejsca służące odpoczynkowi i celom socjalnym, jak również zewnętrznych przestrzeni rekreacyjnych oraz infrastruktury sportowej i zabawowej – informuje Piotr Szpajer, koordynator ds. ABO UG.

Lista wszystkich projektów dostępna jest w zakładce https://ug.edu.pl/abo/lista-projektow-dopuszczonych-do-glosowania.  Szczegółowe informacje o każdym z projektów dostępne są po zalogowaniu się do Panelu Pracownika lub Panelu Studenta -https://abo.ug.edu.pl/Start.aspx w zakładce Projekty do głosowania.

Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 17 października o godz. 8:00 i trwać będzie do poniedziałku 24 października do godz. 23:59. Będzie ono odbywać się w formie elektronicznej na stronie https://abo.ug.edu.pl/Glosowanie.aspx po zalogowaniu się do Portalu Pracownika (pracownicy) lub Portalu Studenta (studenci i doktoranci) i wybraniu zakładki GŁOSUJ.

Każdy pracownik UG będzie miał możliwość oddania głosu na maksymalnie 3 projekty z puli projektów pracowniczych. Każdy student  i doktorant również będzie mógł wybrać maksymalnie 3 projekty z listy projektów studenckich. Osoby, które w momencie głosowania są zarówno pracownikami jak i studentami lub doktorantami uczelni – mogą zagłosować w obu kategoriach (logując się do Portalu Pracownika – wybierają maksymalnie 3 projekty z listy projektów pracowniczych, a po zalogowaniu się do Portalu Studenta – mogą wybrać maksymalnie 3 projekty z puli projektów studenckich).

Wszystkim  wnioskodawców projektów ABO UG – życzmy powodzenia na etapie głosowania oraz zachęcamy do aktywnego w nim udziału całą społeczność naszej uczelni.

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 17. Październik 2022 - 10:06; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. Październik 2022 - 10:10; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz