Rekrutacja do projektu Best Buddies

Szukamy Wolontariuszy do programu Best Buddies!

Program Best Buddies – Najlepsi Kumple polega na stworzeniu przyjacielskiej relacji pomiędzy wolontariuszem a osobą z niepełnosprawnością intelektualną. Wolontariat trwa 10 miesięcy, podczas których Kumple nawiązują relację, spotykają się co 2 tygodnie, szukają wspólnych zainteresowań i spędzają razem czas - może to być wspólny spacer, sport, malowanie, rozmowy, gotowanie czy pójście do kina - to zależy od was. Wolontariusz ma realny wpływ na poprawę jakości życia swojego Kumpla!

Organizujemy również dla wolontariuszy i ich Kumpli szkolenia, warsztaty i wyjścia integracyjne. Stanowi to okazję do poznania wielu wspaniałych ludzi. Jest nas liczna grupa!

Rekrutacja do projektu - zarówno wolontariuszy i uczestników trwa we październiku, poszczególne kroki to:

1. Spotkanie z koordynatorem projektu, uzupełnienie dokumentów,
  2. Dzień poglądowy w miejscu, gdzie uczęszczają osoby z niepełnosprawnością intelektualną  - szkoła lub warsztat terapii zajęciowej,
  3. Szkolenia dotyczące  niepełnosprawności intelektualnej,
  4. Łączenie w pary!
  5. Wizyta w domu u swojego Best Buddy, zapoznanie z jego otoczeniem,
  6. Budowanie przyjaźni – spotkania, telefony, wyjścia integracyjne, szkolenia.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem zachęcamy do kontaktu z Aleksandrą Morawską, która umówi się z Tobą na spotkanie i wyjaśni wszystko!

Tel: 502 891 767

Mail: Aleksandra.morawska@psoni.gda.pl

Załącznik Rozmiar
Plakat 6.99 MB