Międzynarodowy Tydzień Archiwów - wystawa 6 z historii 6-10 czerwca

w dniach 6-10 czerwca trwać będzie Międzynarodowy Tydzień Archiwów. Jego tegorocznym hasłem przewodnim jest „Archives are you?”, mające zachęcić do wspólnych rozważań o tym, czym są archiwa oraz jakie historie odzwierciedlają przechowywane w nich materiały.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy na wystawę "6 z historii" przygotowaną przez Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego.

Wystawa składać się będzie z sześciu punktów rozmieszczonych w magazynie archiwalnym w podziemiach Rektoratu i Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, prezentujących poszczególne etapy rozwoju Uczelni: począwszy od odbudowy szkolnictwa w powojennym Gdańsku, poprzez powstanie Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie, aż do powołania Uniwersytetu i jego rozwoju do obecnego kształtu.

Wystawę można obejrzeć w dniach 6-10 czerwca o godz. 10:00 i 12:00. Wejście od strony Neofilologii (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 51), piętro -1.

W celu zwiedzania wystawy poza wskazanymi godzinami prosimy o kontakt na adres archiwum@ug.edu.pl.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Załącznik
Załącznik Rozmiar
Plakat wydarzenia 8.78 MB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 1. Czerwiec 2022 - 12:53; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 1. Czerwiec 2022 - 12:53; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz