Udział Dyrekcji w Konferencji Kierowników Jednostek Geograficznych

Dyrektor Instytutu prof. Paweł Wiśniewski oraz Zastępca Dyrektora ds Nauki i Rozwoju dr Marcin Połom uczestniczyli w dniach 4-5 marca 2022 r. w corocznej Konferencji Kierowników Jednostek Geograficznych, która po 2,5 roku została zorganizowana po raz pierwszy w formie stacjonarnej na Uniwersytecie Łódzkim.

W ramach obrad podjęto wiele ważnych tematów m.in. związanych z doświadczeniami jednostek geograficznych w zakresie prowadzenia dydaktyki i nauki w czasach pandemii koronawirusa. Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Komitetu Nauk Geograficznych PAN, Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN i Rady Doskonałości Naukowej przedstawili aktualną sytuację ww. organizacji.

Uczestnikami konferencji byli reprezentanci większości tradycyjnych ośrodków geograficznych w Polsce. Kolejna konferencja została zaplanowana w 2023 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Data publikacji: sobota, 5. Marzec 2022 - 17:54; osoba wprowadzająca: Marcin Połom Ostatnia zmiana: niedziela, 6. Marzec 2022 - 15:10; osoba wprowadzająca: Marcin Połom