Nowa monografia pracownika WNS

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego przedstawia nową monografię dr Edyty Orłowskiej z Instytutu Psychologii UG"

"Wydarzeniem modyfikującym funkcjonowanie małżonków, które wymaga od nich zaadaptowania się do nowo zaistniałej sytuacji życiowej, jest długotrwała choroba jednego z nich, a wystąpienie afazji poudarowej stanowi tego dobry przykład. Rolę opiekuna chorego najczęściej przyjmuje na siebie małżonek, który jednocześnie jest także głównym źródłem wsparcia dla osoby z afazją. Z tym zobowiązaniem wiążą się jednak liczne konsekwencje natury ekonomicznej, społecznej i emocjonalnej.

W niniejszej monografii dr Edyta Orłowska z Instytut Psychologii WNS Uniwersytetu Gdańskiego podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie o obszary relacji małżeńskich, które ulegają największym zmianom pod wpływem doświadczanego kryzysu oraz o czynniki modyfikujące dynamikę związku. Odwołuje się przy tym do teorii opisujących funkcjonowanie rodziny, jak również przedstawia afazję jako niepełnosprawność. Pozycja ta prezentuje także zmiany w relacjach małżeńskich par borykających się z chorobą w świetle Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF)."

Zachecamy do sięgnięcia po tę pozycję.

Data publikacji: środa, 21. Lipiec 2021 - 13:36; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 21. Lipiec 2021 - 13:36; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz