Kawiarnie Naukowe w Uniwersytecie Gdańskim - 12 stycznia 2021, godzina 17.00

baner

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki

KAWIARNIE NAUKOWE W UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

Zapraszamy na spotkania otwarte w formie kawiarni naukowych przybliżające działalność naukową pracowników Uczelni szerszemu odbiorcy.

Wtorek   12 stycznia 2021, godzina 17.00

Wykład Ryzykowne używanie elektronicznych środków przekazu – w jaki sposób pomóc sobie i dzieciom? przedstawi dr Marcin Szulc, prof. Uniwersytetu Gdańskiego

Abstrakt: Internet stał się dla dzieci i młodzieży podstawowym źródłem wiedzy o świecie, naturalnym środowiskiem, w którym zdobywają doświadczenia i zaspokoją potrzeby. Media społecznościowe są nieodzownym elementem życia społecznego młodzieży wpływającym na kształt ich dorastania i funkcjonowania. Oprócz niebywałych korzyści dostępu do nieograniczonych zasobów zdalnej przestrzeni, jesteśmy równocześnie narażeni na takie zagrożenia jak fonoholizm, cyberprzemoc, czy fake newsy. Konieczne jest zatem utrzymywanie higieny cyfrowej i wprowadzenie dobrych praktyk w korzystaniu z komunikacji zdalnej.
Aby udało się skutecznie przekonać nasze dzieci do bezpiecznego kontaktu cyfrowego, konieczne jest zbudowanie prawidłowej relacji opartej na godności i szacunku. To właśnie dobre, niefolwarczne relacje dorosłych z dziećmi są najskuteczniejszym czynnikiem chroniącym przed zagrożeniami.

Z jakimi niebezpieczeństwami mamy do czynienia? Jakie zasady ekranowe stosować?
W jak sposób zbudować dobrą relację z dzieckiem?

To pytania, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą to zrobić do poniedziałku 11 stycznia 2020 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl

Link do wykładu:

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

UG

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu: https://chemia.ug.edu.pl/wspolpraca/popularyzacja_nauki/science_clubs_w_ug

Data publikacji: wtorek, 5. Styczeń 2021 - 10:02; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Styczeń 2021 - 10:07; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny