fbpx NAGRODA SPECJALNA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO DLA RED. ALINY KIETRYS | Wydział Nauk Społecznych

NAGRODA SPECJALNA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO DLA RED. ALINY KIETRYS

zdjęvie

NAGRODA SPECJALNA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO DLA RED. ALINY KIETRYS

Redaktor Alina Kietrys odebrała w poniedziałek, 27 lipca 2020 r., nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego dla osób zasłużonych dla kultury.

W poniedziałkowe popołudnie, 27 lipca, na scenie Teatru Wybrzeże odbyła się Gala Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagród Teatralnych Miasta Gdańska, podczas której uhonorowano wybitne twórczynie i twórców zasłużonych dla kultury.

Poza głównymi Nagrodami Teatralnymi przyznane zostały trzy Nagrody Specjalne za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego. Wyróżnienie powędrowało do redaktor Aliny Kietrys - z podziękowaniem za wieloletnie zaangażowanie w sprawy pomorskiej kultury oraz promowanie dokonań pomorskich środowisk twórczych i artystycznych.

Redaktor Alina Kietrys – dziennikarka, publicystka, krytyk teatralny, nauczyciel akademicki i trener. Autorka niezliczonych artykułów publicystycznych, recenzji, wywiadów, reportaży, ale także publikacji naukowych. Opublikowała również książkę „Niespokojni” – rzecz o  Lechu Bądkowskim, Janie Karskim, Stefanie Kisielewskim, Jacku Kuroniu, Marianie Kołodzieju oraz Kazimierzu Moczarskim. Od początku jako nauczyciel akademicki związana z kierunkiem dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim, na którym prowadzi m.in. warsztaty radiowe dla studentów; współtworzyła studenckie radio MORS UG. Łączy wiele pasji z obszaru kultury, ale jej największą miłością niezmiennie pozostaje teatr. Laureatka wielu nagród związanych z kulturą i dziennikarstwem.

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Opublikowano za Biurem Rzecznika Prasowego