Rządowe japońskie stypendium MEXT dla studenta politologii WNS

Miło nam poinformować, że Jacek Klajssa, student drugiego roku politologii na MSU, dostał się na rządowe japońskie stypendium MEXT. W ramach programu będzie uczestniczył w półrocznym kursie przygotowawczym z języka japońskiego, a następnie rozpocznie studia magisterskie, ponownie z zakresu politologii, na Uniwersytecie Gakushuin w Tokio pod kierunkiem profesora Naoto Nonaki.

Jacek jest jedną z zaledwie czterech osób w Polsce, które zdobyły w/w stypendium. Od początku swojej obecności na Wydziale Nauk Społecznych aktywnie angażował się w zagadnienia związane z Krajem Kwitnącej Wiśni, co zwieńczył sporządzeniem pracy licencjackiej dotyczącej historii i specyfiki japońskiej sceny politycznej.

Serdecznie gratulujemy Jackowi jego wyjątkowego osiągnięcia. Życzymy mu wielu sukcesów oraz powodzenia w japońskiej ścieżce naukowo-akademickiej.

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 27. Marzec 2024 - 10:39; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 27. Marzec 2024 - 10:45; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz