12. NUMER PROGRESSU JUŻ DOSTĘPNY!

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma „Progress”, który stanowi niezwykłą platformę dla uczestników Pomorskiego Studenckiego Sympozjum Chemicznego, umożliwiając młodym naukowcom prezentację ich badań naukowych i przeglądowych w dziedzinach ścisłych. Tematyka artykułów jest zróżnicowana – od fizjologicznego znaczenia siarkowodoru przez nowe samoorganizujące się peptydy przeciwdrobnoustrojowe, charakterystykę chwilowych zjawisk świetlnych, wpływ nanocząstek na środowisko, po zaawansowane badania z chemii obliczeniowej nad parabenami. Każdy artykuł wnosi coś nowego – od odkryć w astrochemii, po innowacje w elektrochemii.

Wyjątkowy jest również ostatni artykuł, autorstwa Prof. Antoniego Śliwińskiego, byłego dyrektora Instytutu Fizyki Doświadczalnej, Dziekana Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Chemicznego oraz Prorektora ds. Naukowych UG w zespole Prof. Karola Taylora. Autor w niezwykle skrupulatny sposób opisuje dzieje fizyki na naszej uczelni odnosząc się do kwestii naukowych, organizacyjnych, dydaktycznych a także politycznych (które odegrały szczególne znaczenie w latach osiemdziesiątych XX wieku).

Redaktorami tematycznymi numeru są mgr Mateusz Baluk, mgr Patrycja E. Laszuk oraz mgr Damian Makowski.

Link do nowego numeru

Film promocyjny

 

Linki do social mediów:

Facebook

Instagram

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 28. Listopad 2023 - 13:21; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Listopad 2023 - 13:22; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz