Profesorowie wizytujący na Wydziale Nauk Społecznych

W ramach III edycji programu "Profesorowie wizytujący" na Wydziale Nauk Społecznych gościć będzie czworo naukowców. Tylu pracowników WNS uzyskało finansowanie na pobyt gościa z zagranicznej uczelni.

Dzięki programowi na nasz Wydział przyjadą:

Mark Mifsud (University of Malta) zaproszony przez Wydział Nauk Społecznych. Opiekunem po stronie UG jest dr Barbara Kijewska. Celem wizyty jest przeprowadzenie serii wykładów na temat „Ludzkość, Społeczeństwo i Środowisko”, a także wspólna praca naukowa dotycząca edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, zrównoważonych działań środowiskowych i zrównoważonego społeczeństwa.

Ole Boe (Norwegian Police University College, Oslo, Norwegia) zaproszony przez Instytut Psychologii, Wydział Nauk Społecznych. Opiekunem ze strony UG jest dr Andrzej Piotrowski. Celem wizyty jest przeprowadzenie serii wykładów poświęconych psychologii żołnierzy oraz sposobowi radzenia sobie ze stresem. Dodatkowym celem jest wydanie kilku publikacji oraz książki o tematyce związanej z wojskowością i psychologią.

Rachel Allison (Mississippi State University, Department of Sociology, USA) zaproszona przez Wydział Nauk Społecznych. Opiekunem po stronie UG jest dr hab. Radosław Kossakowski, prof. UG. Celem wizyty jest przeprowadzenie serii wykładów poświęconych społecznym problemom w sporcie. Planowane jest także stworzenie co najmniej jednego artykułu, który ma ukazać się w „Sociology and Sport Journal”. Tematem przewodnim ma być porównanie sytuacji amerykańskich i polskich piłkarek nożnych.

Torbjorn L. Knutsen (Norwegian University of Science and Technology, Department of Sociology and Political Science, Norwegia) zaproszony przez Wydział Nauk Społecznych. Opiekunem po stronie UG jest dr hab. Arkadiusz Modrzejewski, prof. UG. Celem wizyty jest przeprowadzenie dla studentów Instytutu Politologii wykładu monograficznego oraz konwersatoriów z zakresu teorii stosunków międzynarodowych, współczesnych stosunków międzynarodowych oraz filozofii politycznej. W ramach wizyty na UG, zorganizowane zostaną także spotkanie z pracownikami Instytutu Politologii i władzami WNS oraz wykład otwarty poświęcony współczesnym wyzwaniom w stosunkach międzynarodowych i polityce zagranicznej.

Program "Profesorowie wizytujący" to - według prof. Anny Marii Jurkowskiej-Zeidler (...) trwały element budowania międzynarodowego kampusu i tworzenia środowiska akademickiego opartego na otwartości i wrażliwości kulturowej. Od początku jego celem było rozwijanie wielopłaszczyznowych relacji z zagranicznymi naukowcami i uczelniami. Cieszy Nas (...) niesłabnące zainteresowanie konkursem - obecność inspirujących zagranicznych naukowców mobilizuje do doskonalenia badań naukowych i wymiany doświadczeń badawczych, a studentom i doktorantom daje wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów międzynarodowych.

Więcej informacji o programie i naukowcach, którzy w ramach niego będą gościć na UG można znaleźć TUTAJ.

Treść komunikatu została przygotowana z wykorzystaniem fragmentów materiału Jakuba starosty.

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 6. luty 2023 - 14:10; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. luty 2023 - 14:35; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz