Nominacja książki Jacka Tebinki oraz Anny Zapalec do Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego

Wczoraj (27 października) ogłoszono listę książek nominowanych do Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego. Wśród nich jest książka Jacka Tebinki oraz Anny Zapalec „Polska w brytyjskiej strategii wspierania ruchu oporu. Historia Sekcji Polskiej Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE)”, która ukazała się nakładem Wydawnictwo Neriton. Gratulujemy nominacji!
 
Nagroda Historyczna m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego jest jedną z najważniejszych nagród historycznych w kraju. Jest kontynuacją nagrody powstałej w 2009 roku za najlepszą książkę poświęconą najnowszej historii Polski, a także uczczeniem pamięci Kazimierza Moczarskiego, dziennikarza i prawnika, demokraty i żołnierza Armii Krajowej, który po II po wojnie światowej przez 11 lat był więziony przez komunistów. Kazimierz Moczarski jest autorem „Rozmów z katem” - zapisu rozmów z Jürgenem Stroopem, likwidatorem warszawskiego getta.
 

Okładka książki Polska w brytyjskiej strategii wspierania ruchu oporu. Historia Sekcji Polskiej Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE)

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 28. Październik 2022 - 14:08; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 28. Październik 2022 - 14:10; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz