Studenci II r. Gospodarki przestrzennej zaprezentowali publicznie prace semestralne z przedmiotu Projektowanie urbanistyczne

W budynku Wydziału Nauk Społecznych na poziomie 400 znajduje się wystawa projektów przygotowanych przez studentów drugiego roku studiów licencjackich na kierunku gospodarka przestrzenna w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej w ramach przedmiotu projektowanie urbanistyczne pod kierunkiem dr inż. arch. Hanny Obracht-Prondzyńskiej

Projekty przedstawione na planszach były dla studentów pierwszym spotkaniem ze sztuką projektowania miast. Dzięki nim nauczyli się wnikliwej obserwacji życia miejskiego, tak by w przyszłości świadomie podejmować decyzje projektowe. W trakcie zajęć uczyli się kształtowania lepszych miast, bardziej przyjaznych przestrzeni i miejsc o lepszej jakości życia, co odzwierciedlają prezentowane prace.

W zespołach pracowali nad zaprojektowaniem zagospodarowania terenów otoczenia dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście, otoczenia stadionu żużlowego lub starej rzeźni zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście w Gdańsku. Przygotowane kompozycje urbanistyczne przedstawili na planszach i makietach, które można oglądać do 1 lutego 2021.

W ramach przedmiotu powstała też książka prezentująca proces nauki projektowania miast, która jest dostępna online:

Prezentacja prac studentów

Data publikacji: poniedziałek, 31. Styczeń 2022 - 19:20; osoba wprowadzająca: Marcin Połom Ostatnia zmiana: poniedziałek, 31. Styczeń 2022 - 19:23; osoba wprowadzająca: Marcin Połom