Programy "mobilności rodzinnej" w ramach SEA-EU - kwestionariusz online

Zachęcamy do wypełnienia kwestionariusza dotyczącego programów "mobilności rodzinnej" pracowników UG.

Kwestionariusz ma na celu oszacowanie zapotrzebowania i potencjalnego uczestnictwa w programach "mobilności rodzinnej" pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Jedną z często wskazywanych przeszkód w realizacji mobilności kadry stanowią względy rodzinne. Wyjazd zagraniczny wiążący się z koniecznością pozostawienia rodziny jest często barierą zniechęcająca do udziału w wymianie. W ramach konsorcjum SEA-EU planowane jest rozwijanie form mobilności rodzinnej (z dziećmi), pozwalającej na realizację wyjazdów zagranicznych pracowników (naukowo-dydaktycznych, administracyjnych, technicznych) wraz z ich rodzinami, przy wsparciu uczelni dla wyjeżdżających wraz z pracownikiem członków rodziny. Wsparcie to może przyjąć różną formę, np. finansową,  udostępnienia mieszkania, pomocy w organizacji miejsc w przedszkolach/szkołach dla dzieci - w przypadku dłuższych pobytów itd. Realizowane programy mogą obejmować zarówno krótkie (tygodniowe) formy wyjazdów rodzinnych, jak i dłuższe (maksymalnie półroczne). Uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższego kwestionariusza w przypadku potencjalnego zainteresowania mobilnością rodzinną (wypełnienie kwestionariusza nie jest zobowiązaniem do udziału w programie - jest to jedynie badanie mające za cel oszacowanie potrzeb).

Link do kwestionariusza

Data publikacji: poniedziałek, 29. Marzec 2021 - 13:26; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 29. Marzec 2021 - 13:26; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz