Konferencja 2019

Na czym polega zmiana społeczna w wykonaniu kobiet i mężczyzn? Jakie wyzwania stoją przed kobietami i mężczyznami, którzy angażują się w działania niezgodne ze stereotypem? Jak działać na rzecz równouprawnienia? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy konferencji z cyklu „Kobieta w Kulturze”, w tym roku pod hasłem „Kobiety i Mężczyźni: Aktywizm, Protest, Zmiana Społeczna”. Konferencja odbędzie się 8 marca 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencja realizowana jest cyklicznie od kilkunastu lat i skierowana jest do wszystkich zainteresowanych łączeniem badań naukowych z praktyką społeczną. Otwarta jest na różne środowiska i różne grupy wiekowe. W tym roku poruszone zostaną tematy związane z szeroko rozumianą zmianą społeczną, działaniami na rzecz równouprawnienia, poprawą życia wspólnoty, obecnością kobiet w nauce oraz wyzwaniami stojącymi przed kobietami angażującymi się w stereotypowo „męskie” zajęcia i ścieżki kariery. – Chcemy, by nasi ekspertki i eksperci podzielili się także osobistymi doświadczeniami osób zaangażowanych w to, aby zmieniać świat wokół siebie. Chcemy podyskutować o radościach i wyzwaniach, jakie niesie aktywizm społeczny – mówi dr hab. Tomasz Besta, współorganizator tegorocznej Konferencji. Wśród prelegentów i panelistek konferencji są m.in. dr Joanna Pyrkosz-Pacyna, dr Joanna Grzymała-Moszczyńska, dr hab. Radosław Kossakowski, dr Marcin Gerwin i inni.

Konferencji towarzyszyć będą:

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Biletowane jest przedstawienie teatralne „Polka Niepodległa. Historia w spódnicy”.

Miejsce obrad: Aula S205, Wydział Nauk Społecznych, Gdańsk

Czas: 8 marca 2019 r.

POBIERZ PROGRAM W PDF TUTAJ!

***

Organizator: Instytut Psychologii oraz Instytut Socjologii, Filozofii i Dziennikarstwa, STARBIOS2, Uniwersytet Gdański

Partnerzy: DKF "Miłość Blondynki", Teatr na Plaży, Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, Wydawnictwo Smak Słowa, Protest Lab Gdańsk, KN Brevi manu

Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu UG, dr hab. Jerzy Gwizdała, profesor nadzwyczajny

Patronat medialny: Trójmiasto.pl, Charaktery, ngo.pl

Current Issues in Personality Psychology, Health Psychology Report

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020
 research and innovation programme under grant agreement No 709517