Prof. Cezary Obracht-Prondzyński wśród laureatów Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od Morza"

W dniu 23 października b.r. przyznano Pomorskie Nagrody Literackie"Wiatr od Morza". Nagrody przyznano w 4 kategoriach: Literacka Książka Roku 2019, Pomorska Książka Roku 2019, Całokształt twórczości oraz Kaszubska Nagroda Literacka za rok 2019. Wśród laureatów jest pracownik Instytutu Socjologii: Cezary Obracht-Prondzynski (profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wybitny historyk, socjolog i antropolog, pracownik Instytutu Socjologii), jeden z autorów monografii "Historia Kaszubów w dziejach Pomorza" tomy III-V. Monografia, będąca kontynuacją dzieła zapoczątkowanego przez prof. Gerarda Labud,ę została uznana Pomorską Książka Roku 2019. Jej autorami są Cezary Obracht-Prondzynski oraz Józef Borzyszkowski (profesor historii, zasłużony działacz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego).

Data publikacji: wtorek, 27. Październik 2020 - 10:45; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 27. Październik 2020 - 10:52; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz