Książki filozoficzne w zasobach cyfrowej biblioteki Wolne Lektury 2/2

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do korzystania z zasobów cyfrowych dostępnych za darmo w bibliotece internetowej Wolne Lektury.

Na wielu uczelniach w Polsce rok akademicki 2020/2021 będzie prowadzony zdalnie bądź w trybie mieszanym. Ograniczony dostęp do bibliotek stacjonarnych wiąże się często z pracą na zeskanowanych fragmentach wybranych dzieł. W tym trudnym czasie przypominamy o zasobach biblioteki Wolne Lektury, wśród których można znaleźć dzieła z zakresu filozofii, socjologii, a także innych nauk, również przyrodniczych.

Stale powiększamy Biblioteczkę Filozoficzną, w której znajdują się kanoniczne rozprawy filozoficzne, między innymi "Poetyka" Arystotelesa, "Rozprawa o metodzie" Kartezjusza, "Traktat o poprawie rozumu" Spinozy, "Krytyka czystego rozumu" Kanta, dialogi Platona, prace Nietzschego i Schopenhauera. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteczka powiększy się w tym roku jeszcze o kolejne tytuły, m.in. "Kryton" Platona, "Jutrzenka" F. Nietzschego, "Nędza filozofii" K. Marksa, "Myślenie" W. Witwickiego.

Każde z dzieł udostępniamy do czytania online oraz w kilku różnych formatach: mobi, epub, a także pdf, który można pobrać w layoucie zaproponowanym przez bibliotekę bądź stworzyć własny plik z dopasowanymi do preferencji indywidualnego użytkownika interlinią, krojem i wielkością pisma itp.

Zapraszamy do biblioteki:

Partner projektu: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

www.wolnelektury.pl

Data publikacji: środa, 7. Październik 2020 - 13:10; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 7. Październik 2020 - 13:10; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny