Pożegnanie Profesora Jana Strelaua.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. dr hab. Jana Strelaua
nestora polskiej psychologii, urodzonego w Gdańsku, doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego,
członka rzeczywistego PAN i jej wiceprezesa, honorowego przewodniczącego Komitetu Psychologii PAN, członka Akademii Europejskiej (Academia Europaea) oraz członka korespondenta Fińskiej Akademii Nauk.
Autora przełomowej w psychologii pracy "Temperament i typ układu nerwowego"
wraz z oryginalną Regulacyjną Teorią Temperamentu, a także wielu artykułów naukowych.
Współautora najważniejszych narzędzi do pomiaru temperamentu, adoptowanych do wielu wersji językowych i powszechnie używanych na świecie.
Autora i współautora licznych podręczników akademickich.

Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia składają
Dyrekcja, Pracownicy oraz Studenci Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego

Data publikacji: wtorek, 4. Sierpień 2020 - 17:37; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 11. Sierpień 2020 - 11:17; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski