ZMIANY W REKRUTACJI: WCZESNA EDUKACJA

KOMUNIKAT w związku z zawieszeniem rekrutacji na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku Pedagogika wczesnej edukacji

Szanowni Państwo,

absolwenci studiów I stopnia, kierunku Pedagogika wczesnej edukacji,

zapraszamy na studia II stopnia -  kierunek PEDAGOGIKA

Zawieszenie rekrutacji na studia II stopnia (2 letnie studia magisterskie) na kierunku Pedagogika wczesnej edukacji jest konsekwencją komunikatu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 czerwca 2019 roku (www.gov.pl/web/nauka, zakładka aktualności, wiadomości: Studiujesz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną?).

Zgodnie z treścią tego komunikatu absolwenci studiów I stopnia posiadają kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela w przedszkolu i w klasach I-III szkoły podstawowej, ale „…jeśli chcieliby podjąć dalsze kształcenie w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra, będą mogli..."

- "podjąć studia drugiego stopnia na kierunku „pedagogika” w innym zakresie niż kształcenie nauczycieli przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej (w innej tzw. specjalności”

- "ubiegać się o przyjęcie (...) na studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,,," wyłącznie na trzech wskazanych w/w informacji uczelniach,

- "ubiegać się o przyjęcie (...) na jednolite studia magisterskie (...) i ubiegać się o przeniesienie części osiągnięć..."

W związku z zaistniałą sytuacją byliśmy zmuszeni do zawieszenia rekrutacji na studia drugiego stopnia na kierunku Pedagogika wczesnej edukacji. Tytuł magistra mogą Państwo uzyskać zgodnie z wymogami ministerialnymi na kierunku Pedagogika.

Limity przyjęć na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Pedagogika zostały poszerzone o liczbę miejsc przyporządkowaną wcześniej do kierunku Pedagogika wczesnej edukacji, odpowiednio studiów stacjonarnych/ niestacjonarnych.

ZAPRASZAMY – REKRUTACJA , kierunek PEDAGOGIKA

Dyrekcja Instytutu Pedagogiki

Data publikacji: czwartek, 11. Lipiec 2019 - 12:01; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Lipiec 2019 - 12:02; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz