Promocja na bilety do Teatru Wybrzeże 7 i 8 maja

Teatr Wybrzeże przygotował promocję dla wykładowców i studentów kierunków wszelakich.

Tym razem w oferta dotyczy znakomitego i wielokrotnie nagradzanego spektaklu BRONIEWSKI 7 i 8 maja.

Wystarczy podać hasło STUDENT W TEATRZE, by zakupić bilety w cenie 15 zł/szt. Promocja dostępna w kasach biletowych oraz w sprzedaży online na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl (wystarczy wybrać bilety normalne i wpisać hasło w polu „wpisz tutaj kod rabatowy” i "przelicz"). Jedna osoba może zakupić maksymalnie 4 bilety promocyjne.

Zachęcamy do skorzystania z oferty!

BRONIEWSKI

reż. Adam Orzechowski

7 maja, wtorek, godz. 19:00 Duża Scena, Gdańsk

8 maja, środa, godz. 19:00 Duża Scena, Gdańsk

Sztuka młodego polskiego autora, uznanego i nagradzanego, nieźle już na Wybrzeżu zadomowionego. Epizody z fascynującej biografii wybitnego poety, nierozerwalnie związane ze sporym fragmentem dwudziestowiecznej historii Polski. Nieoczywista analiza często niekonwencjonalnych zachowań tego, jak sam o sobie mówił „Polaka, katolika, alkoholika" pozwala autorowi raz jeszcze przyjrzeć się przełomowym wydarzeniom kształtującym naszą międzywojenną i powojenną rzeczywistość. Próba zrozumienia wewnętrznych pęknięć Broniewskiego, jego wyborów i postawy po drugiej wojnie światowej, jego konszachty w władcami PRL oraz sławienie Stalina, którego był przecież przez półtora roku więźniem na tle jego młodzieńczych zasług w walce o niepodległość Polski u boku Piłsudskiego, żołnierskiej odwagi, jaką wtedy okazał, staje się zarazem zbiorowym portretem całego polskiego pokolenia naszych zawiedzionych, uwiedzionych i oszukanych rodaków.

Nagroda dla najlepszego spektaklu na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Nagroda dla najlepszego aktora dla Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Nagroda aktorska dla Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową na 13. edycji Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

Jedno z najważniejszych wydarzeń 2014 roku według Dziennika Bałtyckiego, Gazety Świętojańskiej i portalu Trójmiasto.pl

Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Adama Orzechowskiego za reżyserię i dla Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową.

Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Adama Orzechowskiego za reżyserię oraz dla Roberta Ninkiewcza i Michała Jarosa za rolę tytułową.

Nagroda Honorowa Marszałka Województwa Pomorskiego dla Teatru Wybrzeże za Spektakl Roku.

Nagroda POMORSKI SZTORM dla Adama Orzechowskiego za reżyserię.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Data publikacji: wtorek, 23. Kwiecień 2019 - 12:58; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Kwiecień 2019 - 13:01; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz