Fulbright Senior Award 2020-21

Fulbright Senior Award to stypendia dla pracowników badawczych oraz badawczo-dydaktycznych polskich instytucji naukowych na realizację własnych projektów badawczych w USA.
W czasie pobytu w USA, trwającego od 3 do 9 miesięcy, stypendysta realizuje własny projekt badawczy w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowej.
Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Poza realizacją projektu badawczego, stypendyści mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne.

O stypendium Fulbright Senior Award mogą się ubiegać osoby, które:

• Są obywatelami polskimi i nie posiadają podwójnego polskiego i amerykańskiego obywatelstwa lub karty stałego pobytu w USA (zielonej karty)
  • Posiadają co najmniej stopień naukowy doktora;
  • Są pracownikami badawczymi lub badawczo-dydaktycznymi uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN, międzynarodowych instytutów naukowych lub innych jednostek naukowych w Polsce;
  • Wykazują się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego;
  • Spełniają wymogi formalne wizy J-1
  • Nie przebywają w USA w czasie składania wniosku o stypendium, a ich całkowity pobyt w USA w ciągu ostatnich 6 lat poprzedzających złożenie aplikacji jest krótszy niż 5 lat.
  • Preferowani są kandydaci, którzy w ciągu ostatnich 5 lat przebywali w USA krócej niż 9 miesięcy.

Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2020/21 będzie trwał do 10 czerwca 2019, 23:59.

Więcej informacji:

Data publikacji: czwartek, 21. Marzec 2019 - 11:13; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Marzec 2019 - 11:13; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny