Wizyta uczniów Zespołu Szkół Łączności na Wydziale Nauk Społecznych - relacja

Dnia 7 lutego gościliśmy na Wydziale Nauk Społecznych grupę uczniów z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku. Wizyta studyjna na Uniwersytecie Gdańskim była nagrodą w grze miejskiej zorganizowanej  podczas Dnia Przedsiębiorczości na Wydziale Prawa i Administracji.

Na Wydziale Nauk Społecznych uczniowie odwiedzili trzy miejsca: Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej, Radio MORS oraz pracownię fotografii.

W Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej nasi Goście mieli okazję zajrzeć za kulisy produkcji telewizyjnej. Gospodarze Centrum – pan Wojciech Głodek i pani mgr Dorota Hebel – zaprezentowali narzędzia i oprogramowanie używane w profesjonalnym studio. Uczniowie spróbowali swoich sił jako prezenterzy prognozy pogody, a także poznali efekty pracy studentów, którym Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej umożliwia nabywanie praktycznych umiejętności pracy dziennikarza telewizyjnego.

W siedzibie Radia Mors pani Marta Demartin opowiedziała o wyzwaniach pracy dziennikarza radiowego. Oprócz kwestii technicznych dotyczących nagrywania i montażu audycji nasi Goście dowiedzieli się m. in., dlaczego w studio radiowym nie ma kątów prostych. Uczniowie okazali duże zainteresowanie pracą dziennikarza oraz możliwością współtworzenia Radia MORS: Mega Otwartego radia Studenckiego, co stało się bodźcem do ciekawej dyskusji z przedstawicielką Radia.

Ostatnim punktem programu była wizyta w pracowni fotografii, znajdującej się pod merytoryczną opieką Zakładu Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG. O zadaniach pracowni, historii i roli fotografii opowiedział naszym Gościom prof. Zbigniew Treppa.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z wizyty, udostępnionymi dzięki uprzejmości uczniów z Zespołu Szkół Łączności.

 

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 12. luty 2019 - 10:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 12. luty 2019 - 10:43; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz