Panel dyskusyjny z udziałem Wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 14 XII 2018

W dniu 14 grudnia 2018 r. w godzinach 9.00-12.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, w auli S208, odbędzie się panel dyskusyjny pod tytułem pt. „Jak kształtować społeczeństwo obywatelskie w szkołach i na uniwersytetach?”.

Organizatorami tego wydarzenia są studenci zrzeszeni w fundacji  „Młodzi dla Polski Trójmiasto" oraz reprezentanci koła naukowego „Sztuka Władzy”, działającego w Instytucie Politologii UG. Ideą nośną wydarzenia jest promocja idei społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, szczególnie wśród młodego pokolenia Polaków.

Do udziału zaproszeni zostali Goście, którzy w swoim życiu zawodowym zajmują się promocją i praktyką kształtowania społeczeństwa obywatelskiego:

• Piotr Müller – Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w randze podsekretarza stanu,
  • dr hab. Jarosław Nocoń,  prof. UG – Wicedyrektor Instytutu Politologii UG, politolog, znawca teorii polityki,
  • Patrycja Serafin – przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów,
  • Andrzej Skiba – prezes Instytutu Debaty Publicznej, politolog, Radny Miasta Gdańska.

W zaplanowanej dyskusji jej Uczestnicy podejmą próbę udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w tytule konferencji oraz wskażą wektory działań, które skutecznie zachęcą młodych ludzi do aktywności w budowaniu podstaw społeczeństwa obywatelskiego.

Wydarzenie objęli patronatem Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Partnerami zostało Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Instytut Debaty Publicznej. Partner medialnym zostało Radio Gdańsk.

Data publikacji: czwartek, 13. Grudzień 2018 - 12:28; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 13. Grudzień 2018 - 13:18; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz