Wykład Łukasza Stankiewicza w ramach cyklu debat o uniwersytecie - 7 XII 2018

Rozpoczynamy na Wydziale Nauk Społecznych cykl wykładów i debat poświęconych uniwersytetowi, na które zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zmianami, które dzieją się na uczelniach w Polsce i udziałem w nich środowiska akademickiego.

Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się w najbliższy piątek.

Data: 7 grudnia 2018, piątek, godz. 17.00

Miejsce: sala C213-214

Prelegent: dr Łukasz Stankiewicz

Tytuł prezentacji: Od anarchii do państwowego nadzoru - Polski uniwersytet po 10 latach zmian. Dyskusja

O prelegencie

Dr Łukasz Stankiewicz jest autorem wydanej ostatnio książki: Wizje uniwersytetu w polskiej debacie publicznej 2007-2010, Kraków 2018 oraz szeregu artykułów poświęconych debacie o szkolnictwie wyższym ostatnich lat, m.in.: (z Heleną Ostrowicką) The truths of business and the lies of academia: the order of discourse on higher education in Poland; „Szarych akademików” fantazje o władzy sprawiedliwej – głosy szeregowych pracowników akademickich w debacie nad przyszłością uniwersytetu; Pozycja studentów na uniwersytecie przyszłości - analiza wybranych dokumentów z debaty nad reformą szkolnictwa wyższego; Polska debata publiczna i odczarowanie akademii – o zmianach w społecznej percepcji uniwersytetu w ostatnich trzech dekadach; (z Karoliną Starego) Użyteczność z bezużyteczności – uniwersytet a społeczny pomiar wartości; Krytyka umasowienia szkolnictwa wyższego w Polsce i Stanach Zjednoczonych – analiza dyskursu mediów masowych, Społeczna wiedza i legitymizacja a przemiany polskiego uniwersytetu; Spór o edukację wyższą w perspektywie teorii dóbr pozycjonalnych i innych.

okladka

Data publikacji: środa, 5. Grudzień 2018 - 13:26; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 5. Grudzień 2018 - 13:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz