Program NAWA dla doktorantów – program średniookresowych wyjazdów doktorantów im. Wilhelminy Iwanowskiej

Cel Programu

Celem Programu jest zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów poprzez umożliwienie im odbycia części studiów doktoranckich, prowadzenia badań naukowych, pozyskania materiałów do pracy doktorskiej lub publikacji naukowej, zrealizowania części programu „Doktorat wdrożeniowy”, prowadzenia zajęć dydaktycznych lub realizacji innych form aktywności naukowej lub akademickiej powiązanych z realizacją pracy doktorskiej w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 6 do 12 miesięcy pozwolą im na pobyt w uznanych ośrodkach naukowych, nawiązanie z nimi współpracy oraz na realizację projektów wspólnie z uznanymi naukowcami z zagranicy.
Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego zarówno koszty utrzymania Beneficjenta związane z pobytem doktoranta w zagranicznym ośrodku goszczącym, jak i dodatek mobilnościowy. Kwota stypendium może być podwyższona, jeśli w wyjeździe uczestniczy małżonek Beneficjenta oraz jego niepełnoletnie dzieci, a w przypadku Beneficjenta z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym – opiekun.
Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu
W ramach Programu uprawnione są wyjazdy, których celem jest:
  • odbycie części studiów doktoranckich;
  • zrealizowanie części programu „Doktorat wdrożeniowy”, zgodnie z zasadami ogłoszonymi przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego;
  • prowadzenie badań naukowych powiązanych z realizacją pracy doktorskiej;
  • pozyskanie materiałów do pracy doktorskiej lub publikacji naukowej;
  • prowadzenie w ośrodku goszczącym zajęć dydaktycznych jako uzupełnienie powyższych celów;
  • inne formy aktywności naukowej lub akademickiej powiązane z realizacją pracy doktorskiej jako uzupełnienie powyższych celów.

O stypendium mogą starać się osoby przygotowujące rozprawę doktorską, które są:
  • uczestnikami studiów doktoranckich,
  • w chwili składania wniosku zatrudnione są na podstawie umowy o pracę w uczelni i mają otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata w dniu złożenia wniosku), w jednostce w której są zatrudnione,
  • realizują program „Doktorat wdrożeniowy”.
Termin realizacji programu
Projekt może być realizowany przez okres od 6 do 12 miesięcy, przy czym wyjazd nie może nastąpić wcześniej niż 1 września 2019 r. ani nie później niż 29 lutego 2020 r.
Termin składania wniosków
Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login
 w okresie od 9 października do 18 grudnia 2018 roku do godz. 15.00 czasu środkowoeuropejskiego zimowego.
Informacji nt. programu udziela Pan Piotr Serafin, tel. 22 390 35 46, e-mail: piotr.serafin@nawa.gov.pl.

Data publikacji: wtorek, 13. Listopad 2018 - 13:20; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: piątek, 30. Listopad 2018 - 08:16; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz