Zaproszenie na wystawę

Zapraszamy na wystawę fotografii dra Yoong Wah Alexa Wonga zatytułowaną In and Out of the Mist. An Artistic Investigetion of Borderland and Community. Wystawa jest efektem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Sabanci Üniversitesi w Istambule i Specjalnością Fotografia medialna i reklamowa na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Gdańskiego. Możną ją obejrzeć na Wydziale Nauk Społecznych do dnia 20 kwietnia 2018 r., w rotundzie na poziomie 200.

Autor podkreśla, że celem jego serii jest nie tylko ukazanie piękna regionu oraz pokojowego stylu życia mieszkańców Chin Zachodnich oraz Himalajów, ale też osiągniecie hybrydowego stylu fotografii, plasującego się pomiędzy tradycyjną fotografią dokumentalną a fotografią konceptualną. Te prace mają podstawowe znaczenie dla zrozumienia koegzystencji w społecznościach pogranicza oraz promowanie pokoju zamiast rysowania wyraźnej linii konfliktu i separacji.

Biogram artysty
Doktor Yoong Wah Alex Wong dorastał w Kuala Lumpur w Malezji. Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Bournemouth University w Wielkiej Brytanii, magistra w Savannah College of Art and Design w Georgii, Stanach Zjednoczonych oraz licencjat w Limkokwing University of Creative Technology w Malezji. Od stycznia 2003 roku został mianowany na członka wydziału w Uniwersytecie w Sabanci w Stambule, w Turcji. Prowadzi kursy z obszaru cyfrowego modelowania, animacji komputerowej, wideo cyfrowego, grafiki oraz sztuki. W 2006 i 2014 roku otrzymał nagrodę za nauczanie na wszystkich wydziałach w Uniwersytecie Sabanci. W 2010 roku otrzymał nagrodę za nauczanie na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.
Jest animatorem komputerowym i dyrektorem wydarzeń akademickich ISEA 2011. Był także jurorem w Kurzundschoen – International Moving Images, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Baku oraz wielu innych festiwalach i konkursach.
Podróżował do ponad 60 krajów, w których był aktywnym fotografem od 22 lat. Otrzymał prestiżowe nagrody, takie jak Global Nikon Award, International Photography Award, PX3 Award, China Photographers Association Award, Renaissance Prize Award, World Photographic Arts Award, the Worldwide Photography Gala Award oraz EPSON International Photographic Pano Award. Jest redaktorem i fotografem do publikacji Photo Creator Publication oraz gościem przemawiającym w Narodowej Galerii Sztuki w Malezji. Wygłosił wiele wykładów na całym świecie, między innymi w uniwersytetach w Niemczech, czy Austrii. Wystawiał  swoje prace w 29 krajach świata, m.in. w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Grecji, Indiach, Japonii, Malezji, Nowej Zelandii, Rosji, Singapurze czy w Wielkiej Brytanii.

Data publikacji: wtorek, 10. Kwiecień 2018 - 13:24; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 11. Kwiecień 2018 - 10:53; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny