„Jak czytać w erze fake news?”

Fake news – otwarta debata na Uniwersytecie Gdańskim

„Polityka Insight”, Facebook oraz Wydział Nauk Społecznych UG zapraszają na debatę na temat czytania newsów w erze dezinformacji pt.:  „Fake news”.

Czas – 11 kwietnia, godz. 12.00

Miejsce – Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, Aula S 204.

Debata odbędzie się ramach ogólnopolskiego projektu – spotkań ekspertów, przedstawicieli „Polityki Insight”, Facebooka, środowiska dziennikarskiego i akademickiego ze studentami dziennikarstwa na uniwersytetach w Polsce.

Debatę na Uniwersytecie Gdańskim poprowadzi Łukasz Lipiński, dyrektor ds. analiz, „Polityka Insight”.

W programie:

• Prezentacja: Krótki przewodnik po fake news

• Co zrobić z fake news? Jak ograniczać szkody?

• Panel dyskusyjny z ekspertami – teoretykami i praktykami

W panelu udział wezmą:

• red. Wioletta Kakowska-Mehring, Trojmiasto.pl
  • dr hab. Jan Kreft, Uniwersytet Jagielloński
  • Jakub Turowski, Facebook, Head of Public Policy for Poland & Baltics
  • Łukasz Warzecha, „Do Rzeczy” i Polskie Radio 24

Celem eksperckich spotkań i warsztatów jest przybliżenie studentom dziennikarstwa, przyszłym liderom opinii, problemu dezinformacji, fałszywej informacji i zagadnieniem krytycznej analizy źródeł. W dobie tak szerokiej, często niepodpartej rzetelną wiedzą, dyskusji istotne jest również promowanie racjonalnej dyskusji na ten temat, a także wypracowanie metod radzenia sobie z dużą ilością informacji oraz metod przesiewania informacji wątpliwych. W trakcie spotkań wypracowywane są także zalecenia, które mogłyby zostać zastosowane w praktyce.

Zapraszamy!

Załącznik Rozmiar
Plakat Fake News 205.92 KB

Data publikacji: piątek, 6. Kwiecień 2018 - 14:08; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Kwiecień 2018 - 11:26; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny