Profesor Walery Pisarek – pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 5 listopada 2017 roku zmarł nagle prof. zw. dr hab. Walery Pisarek – nestor polskiego prasoznawstwa,  wybitny językoznawca, niestrudzony orędownik kultury języka polskiego, jeden z twórców środowiska medioznawczego.

Był członkiem Narodowej Rady Kultury, członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Towarzystwa Kultury Języka, Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.

Autor około 700 publikacji, w tym kilkunastu książek i podręczników, doskonale znanych badaczom mediów i studentom.

Jego zasługi uhonorowane zostały między innymi Nagrodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Zasłużony dla Polszczyzny” (2012) oraz Laurem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2012)

Odszedł Człowiek – Symbol. A wydawało się, że będzie żył wiecznie…

Odszedł Wspaniały Człowiek.

Rodzinie i Bliskim