Wykład Prof. Michała Lwa-Starowicza, wystawa towarzysząca i wspólny taniec

Zapraszamy na otwarty wykład Profesora Michała Lwa-Starowicza pt. Funkcjonowanie społeczne osób z chorobami psychicznymi wraz z dyskusją oraz na towarzyszącą wykładowi wystawę zdjęć studentów i wykładowców naszego Wydziału, a także na happening polegający na wykonaniu w holu głównym WNS wspólnego tańca przeciwko dyskryminacji osób z chorobami psychicznymi.

Program:
16 marca 2017 r. w budynku WNS, ul. Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk
13.00 otwarcie wystawy fotograficznej pt. Otwarty Uniwersytet – hol główny WNS poziom 100
13.15 otwarty wykład prof. Michała Lwa-Starowicza pt. Funkcjonowanie społeczne osób z chorobami psychicznymi wraz z dyskusją, sala S207
W trakcie wykładu wspólny taniec przeciwko dyskryminacji osób z chorobami psychicznymi – hol główny WNS poziom 100

W związku z artykułem prof. Piotr Nowaka pt. Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być przyjmowani na uczelnie wyższe, który ukazał się w Rzeczpospolitej dn. 5 stycznia 2017r. oraz ze zgłaszanymi sytuacjami używania nierównościowego i niewrażliwego języka wobec osób z chorobą psychiczną wśród społeczności akademickiej, studenci pierwszego roku socjologii zgłosili inicjatywę zorganizowania wydarzenia o charakterze edukacyjnym, którego celem jest dostarczenie wiedzy o funkcjonowaniu społecznym osób z chorobami psychicznymi oraz podjęcie akcji wyrażającej sprzeciw wobec propagowania przekonań dyskryminujących osoby chore.

Data publikacji: wtorek, 7. Marzec 2017 - 13:45; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Marzec 2017 - 09:10; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny