Mgr Andrzej Skiba, doktorant w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, został stypendystą prestiżowego Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego w Bundestagu.

Program stypendialny Niemieckiego Bundestagu dla przyszłych polityków i osób chcących pełnić ważne funkcje w sferze publicznej jest organizowany od 1986 roku. Polska przystąpiła do niego w roku 1990. Obecnie bierze w nim udział młodzież z ponad 40 krajów.

Stypendium obejmuje 15-tygodniowy staż w biurze deputowanej/deputowanego do Bundestagu. To możliwość poznania niemieckiego systemu parlamentarnego, zaznajomienia się z procesami podejmowania decyzji politycznych oraz zdobycia doświadczenia w zakresie pracy parlamentarnej.

Program powstał we współpracy z uniwersytetami berlińskimi (m.in. Uniwersytetem Humboldta) i fundacjami politycznymi, w których w trakcie trwania stażu odbywać się będą uzupełniające seminaria i wykłady.

Więcej informacji:

Data publikacji: środa, 9. Listopad 2016 - 14:41; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 9. Listopad 2016 - 14:41; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny