I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rozgłośni Studenckich RADIOUCZE(L)NI

Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG, Radio MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie  oraz Naukowe Koło Radiowców  zapraszają na I Ogólnopolską Konferencję Naukową Rozgłośni Studenckich RADIOUCZE(L)NI, która odbędzie się 11-12 października 2016 r. na Wydziale Nauk Społecznych UG.

Studenckie rozgłośnie radiowe od lat stanowią ważne centrum rozwoju kultury studenckiej  w Polsce. Obecnie w miastach akademickich działa ponad 30 rozgłośni studenckich, w których młodzi ludzie stawiają pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza i poznają niezwykłą atmosferę radia. Rozsiani po całej Polsce mają niewiele okazji, by spotkać się ze sobą i wymienić doświadczeniami. Dlatego też zapraszamy redakcje z całej Polski do Gdańska na I Ogólnopolską Konferencję Naukową Rozgłośni Studenckich RADIOUCZE(L)NI.

Konferencja jest organizowana w ramach jubileuszu X-lecia istnienia kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG. Konferencja jest jednym z wydarzeń uświetniających rok jubileuszowy.

Celem Konferencji jest prezentacja działalności studenckich rozgłośni radiowych, integracja środowiska mediów studenckich oraz naukowa dyskusja wokół różnorodnych zjawisk medioznawczych, związanych z radioznawstwem, m.in.:

• historia radiofonii studenckiej w Polsce i na świecie,
  • misja, cele, funkcje radia studenckiego,
  • popularność mediów studenckich,
  • radioznawstwo praktyczne i teoretyczne,
  • edukacja radiowa,
  • przyszłość dziennikarstwa radiowego.

Obrady odbędą się w dwóch częściach:

1. panel studencki, podczas którego przedstawione zostaną 15-minutowe prezentacje poszczególnych rozgłośni studenckich oraz
  2. panel naukowy, poświęcony dyskursowi dotyczącemu radioznawstwa w ujęciu praktycznym i teoretycznym (włączając w to edukację radiową).

Liczymy na to, że prezentacje radiowe staną się doskonałą okazją do przedstawienia historii i dokonań poszczególnych rozgłośni studenckich. Będzie to jednocześnie przegląd akademickiej działalności radiowej. Planujemy wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Terminy:

31.08.2016 – termin nadsyłania zgłoszeń z abstraktami / prezentacji rozgłośni radiowych

07.09.2016 – informacja zwrotna do autorów zaakceptowanych zgłoszeń / redakcji rozgłośni radiowych

14.09.2016 – przesłanie opłaty konferencyjnej

Opłata konferencyjna wynosi:

• dla pracowników naukowych - 300 zł
  • dla zespołów radiowych (maks. 3 osoby, powyżej każda osoba plus 50 zł) - 150 zł

Opłata zawiera koszty organizacyjne, materiały konferencyjne, uroczystą kolację, lunch w dniach konferencji, przerwę kawową.

W ramach konferencji planowana jest także gra miejska „Usłysz Gdańsk”, podczas której zespoły studenckie będą rozwiązywać zagadki związane z Gdańskiem, wykorzystując swoje kompetencje radiowe. Przewidujemy także przyznanie nagrody „Złotej Foki” dla najlepszego radia studenckiego w Polsce.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.radiouczelni.ug.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: czwartek, 28. Lipiec 2016 - 12:01; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: czwartek, 28. Lipiec 2016 - 12:01; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch