NAUKI SPOŁECZNE – NA ZDROWIE!

NAUKI SPOŁECZNE – NA ZDROWIE!

to hasło, które przyświecało prezentacji Wydziału w trakcie akcji popularyzującej naukę w ramach Uniwersalnej Strefy Nauki Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie miało miejsce w dniu 6 lutego w Galerii Bałtyckiej. Problematyka zdrowia prezentowana była przez pracowników Wydziału podczas wystąpień multimedialnych. Profesor Małgorzata Lipowska, z Instytutu Psychologii, wprowadzała uczestników w tematykę relacji Piękno a zdrowie, dr Michał Kubiak, z Instytutu Politologii, przybliżył zagadnienie Aktywność fizyczna seniorów jako potrzeba i wyzwanie. Z kolei dr Paulina Pawlicka wraz z dr Nataszą Kosakowską-Berezecką, z Instytutu Psychologii, zaprezentowały temat Zdrowy duch w zdrowej, zrównoważonej rodzinie.
W trakcie spotkania studenci psychologii zapraszali dorosłych mieszkańców Trójmiasta do skorzystania z badań z wykorzystaniem Analizatora Składu Ciała, w tym czasie wolontariusze z gimnazjum prowadzili z dziećmi zabawy promujące zasady zdrowego odżywiania się. Dzięki zaangażowaniu studentów działających w Uniwersyteckim Radiu MORS cała akcja relacjonowana była na bieżąco.

Zarówno dorośli jak i dzieci, chętnie korzystali z atrakcji proponowanych przez Wydział Nauk Społecznych i wydawali się być bardzo zaangażowani!

NAUKI SPOŁECZNE – NA ZDROWIE!

Data publikacji: wtorek, 9. luty 2016 - 08:56; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 9. luty 2016 - 09:51; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski