Wystawa „Jan Heweliusz i jego Gdańsk w 500-lecie Reformacji”

"Wystawa „Jan Heweliusz i jego Gdańsk w 500-lecie Reformacji” została przygotowana w ramach współpracy Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki oraz Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (szczególnie Wydziału I) i wpisuje się w plany obu tych stowarzyszeń oraz szeroko rozumianego środowiska artystycznego i naukowego Gdańska, dotyczące obchodów 500-lecia Reformacji, przypadających na rok 2017.

Składa się na nią kilkanaście prac autorstwa artystów związanych z GTPS. W swoim artystycznym przekazie nawiązują one do postaci luteranina (ewangelika) Jana Heweliusza, jego miasta Gdańska oraz Reformacji.

Kuratorem wystawy jest kierownik Katedry Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP prof. Marek Model.

Przedsięwzięcie jest, poniekąd, kontynuacją projektu z 2014 r. „Jan Heweliusz i jego Gdańsk w Londynie”, który również był realizowany w ramach współpracy obu Towarzystw (GTPS i GTN)".

Plakat

Wystawa będzie miała swój wernisaż, który w tradycyjnej formie, z lampką wina, zorganizowany został dzięki współpracy naszego Wydziału z GTPS. Serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa!

Wernisaż odbędzie się w dniu: 13.01.2016 (środa), godz. 13.00.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk.

Wystawa czynna będzie od 13.01 - 12.02.2016 r.

Data publikacji: wtorek, 12. Styczeń 2016 - 07:17; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Styczeń 2016 - 07:22; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski