fbpx Popęd śmierci; fenomenologiczne perspektywy we współczesnej teorii Kleinowskiej | Wydział Nauk Społecznych

Popęd śmierci; fenomenologiczne perspektywy we współczesnej teorii Kleinowskiej

Sobota 19.09.2015r., godzina 17.00, aula S203

W dniu 19 września w Gdańsku gościem Instytutu Psychologii UG i Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego będzie David Bell - psychoanalityk szkoleniowy i superwizor Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i były prezes tej organizacji. Pełni także funkcję psychiatry konsultanta w Tavistock Clinic. Wykłada na Birkbeck College London. Bell jest autorem wielu wykładów, artykułów i rozdziałów książek oraz monografii dotyczących historycznego rozwoju pojęć i teorii psychoanalitycznych (Freud, Klein i Bion) oraz psychoanalitycznego rozumienia głębszych zaburzeń psychicznych. Redagował takie publikacje jak, Reason and PassionPsychoanalysis and Culture: A Kleinian Perspective oraz Living On The Border.  W swojej działalności zawodowej jest także zainteresowany studiami interdyscyplinarnymi; relacją między psychoanalizą i literaturą, filozofią i polityką. Jest jednym z czołowych brytyjskich ekspertów psychiatrycznych w dziedzinie praw człowieka.

Treść wprowadzona przez: Jarosław Jurkowski
środa, 16 września 2015 roku, 8:36