Sukces Studentów Politologii w prestiżowej Debacie!

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym (13.05.2015) drużyna Convertum w składzie: Tomasz Solarski, Andrzej Skiba i Kamil Żurawski zwyciężyła w prestiżowym konkursie Debat Oksfordzkich "Team Europe Goes Oxford", który zorganizowany został przez Komisję Europejską. W debacie pt. "Czy mamy kryzys demokracji w Unii Europejskiej?" nasi mówcy, którzy wylosowali stronę propozycji, zdołali przekonać swoimi argumentami nie tylko jurorów, ale również zgromadzoną publiczność, a dzięki temu uzyskali jednogłośne zwycięstwo sumą punktów 5:0 na ich korzyść.

Debata składała się z trzech części. W pierwszej z nich stanowisko propozycji zostało przedstawione przez naszych mówców. W drugiej, głos oddany został publiczności, która miała prawo zadawania uczestnikom pytań. Trzecia część debaty przyjęła formę podsumowania każdej z drużyn przez Eksperta Team Europe. Po stronie drużyny Convertum w tej roli wystąpiła dr Anna Przybylska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Debatę oceniała komisja jury w składzie: Katarzyna Pszczoła z Komisji Europejskiej, prof. dr hab. Bohdan Jedliński oraz Krzysztof Kokoszczyński z EurActiv.pl. W rolę Marszała debaty wcielił się prof. dr hab. Andrzej Stępniak, zaś Sekretarzem była Kinga Jaromin z EurActiv.pl. Główną nagrodą w konkursie, o którą toczyła się tak zacięta walka, była wycieczka do Belgii!

Data publikacji: czwartek, 14. Maj 2015 - 11:51; osoba wprowadzająca: Marta Sitarz Ostatnia zmiana: czwartek, 14. Maj 2015 - 12:03; osoba wprowadzająca: Marta Sitarz