II Gdanska Konferencja Bałtycka "Europa Bałtycka w początkach XXI wieku"

Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Bałtycki organizują w dniach 10-11 kwietnia 2014 r. w Gdańsku ogólnopolską konferencję naukową "Europa Bałtycka w początkach XXI wieku", drugą z cyklu "Konferencji Bałtyckich".

Temat konferencji koncentruje się nieodmiennie wokół pojęcia "Europy Bałtyckiej" wprowadzonego do debaty naukowej jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku przez profesorów Uniwersytetu Gdańskiego Jerzego Zaleskiego i Czesława Wojewódkę. Uważamy, że stawiane wówczas pytania i tezy dotyczące tego regionu Europy nie straciły na aktualności do dnia dzisiejszego. W szczególności, stale aktualne pozostają problemy miejsca tego regionu w szerszych konstelacjach integracyjnych, jak też miejsce i rola kierunku bałtyckiego w politycznych projektach i działaniach różnych podmiotów politycznych aktywnych w tym regionie.

Załącznik Rozmiar
ii-konferencja-baltycka-program.pdf 414.07 KB

Data publikacji: środa, 9. Kwiecień 2014 - 10:50; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski Ostatnia zmiana: piątek, 16. Styczeń 2015 - 09:36; osoba wprowadzająca: Ewa Jaros