Eliminacje do Euroskills 2023 – nie przegap wyjątkowego wydarzenia w Gdańsku!

W najbliższą środę 23 listopada b.r. rozpocznie się konkurs SkillsPoland 2022, czyli eliminacje do finału międzynarodowego konkursu EuroSkills 2023. W eliminacjach rywalizować będzie młodzież z całej Polski. Uniwersytet Gdański, oprócz patronatu merytorycznego, weźmie aktywny udział w organizacji konkursu jako członek koalicji WorldSkills.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie, które mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Konkurs SkillsPoland 2022 odbędzie się w dniach 23-25 listopada br. na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk).

23 listopada 2022 r. o godzinie 10.00 wydarzenie otworzy Rektor Uniwersytetu Gdańskiego - prof. Piotr Stepnowski.

Podczas konkursu wystąpi 200 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) a oceniać ich będzie około 100 sędziów z Polski i zagranicy. Liczymy, że wydarzenie odwiedzi ponad 10 tysięcy widzów.

SkillsPoland to niepowtarzalna okazja dla odwiedzających na spróbowanie swoich sił w kilkunastu strefach „try a skill”,  strefie gamingowej, a ponadto warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy partnerskie, targi szkół oraz wiele innych atrakcji. Wydarzenie uświetnią panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych.

Gorąco zachęcamy do udziału studentów oraz pracowników WNS.

UWAGA: wymagana jest formalna rejestracja uczestników, a także koordynatorów grup.

Osoby chętne, by wziąć udział w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie się do p. Julii Czubek (e-mail: julia.czubek@frse.org.pl) do poniedziałku 21.11.2022 do godz. 15.00.

W przypadku zgłaszania grup studentów koordynator grupy zobowiązany jest przesłać pełną listę jej uczestników.

>>> Więcej informacji o wdarzeniu na stronie UG

Załącznik Rozmiar
Prezentacja (ENG) 2.02 MB

Data publikacji: piątek, 18. Listopad 2022 - 11:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 21. Listopad 2022 - 10:16; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz