O kobiecie w żółtm fotelu i magii ilustracji w książkach obrazkowych - mini relacja z wykładu M. Campagnaro

Kobieta w żółtym fotelu jako znak przełamywania patriarchalnej dominacji? Chłopiec, który spędził życie w koronach drzew? Perfekcyjna niedoskonałość? To wszystko (i jeszcze więcej) znalazło miejsce w intrygującym wykładzie o architekturze i projektowaniu wnętrz w książkach obrazkowych (Architecture and Interior Design in Picturebook), jaki w dniu 2 czerwca b.r. wygłosiła Marnie Campagnaro – profesor wizytująca na Wydziale Nauk Społecznych. Prof. Marnie Campagnaro zabrała nas w pasjonującą podróż po świecie książek, w których obrazy mają nie mniejszą moc niż słowa: mogą nie tylko odzwierciedlać rzeczywistość, ale i ją kształtować, zarówno wymiarze przestrzeni, architektury, wnętrz czy… procesów społecznych. Także rewolucyjnych.

Pobyt prof. Marnie Campagnaro na Wydziale Nauk Społecznych dobiegł końca, jednak wrażenia z jej wizyty pozostaną z nami na długo. Jest też więcej niż pewne, że  dla uczestniczek i uczestników jej wykładów książki obrazkowe nigdy już nie będą jedynie książkami.

Data publikacji: poniedziałek, 13. Czerwiec 2022 - 13:27; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Czerwiec 2022 - 13:27; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz