Dr Anna Strzałkowska uhonrowana Medalem Księcia Mściwoja II

"W czwartek, 2 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdańska odbywającej się w Dworze Artusa, wręczono Medale Św. Wojciecha i Medale Księcia Mściwoja II. Otrzymało je sześć osób i jedna organizacja działające na rzecz naszego miasta.

Medale Św. Wojciecha (S. Adalbertusa) i Księcia Mściwoja II (Mestwina II) Rada Miasta Gdańska ustanowiła w 1996 roku. Oba wyróżnienia są honorowymi odznaczeniami przyznawanymi polskim i zagranicznym obywatelom, instytucjom i organizacjom za wybitne zasługi na rzecz miasta. Dotychczas nagrodzonych zostało medalem św. Wojciecha 79 laureatów, a medalem Księcia Mściwoja II – 134." - czytamy w materiałach materiałów Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wśród uhonorowanych osób znalazła się pracowniczka Instytutu Socjologii UG - dr Anna Strzałkowska. Otrzymała "Medal Księcia Mściwoja II za budowanie świadomości i upowszechnianie wiedzy w zakresie budowania polityk miejskich, szczególnie w zakresie działań na rzecz praw człowieka i równego traktowania".

Dr Anna Strzałkowska podczas gali, w tle Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska

Dr Anna Strzałkowska - sylwetka

Jest magistrem psychologii, magistrem socjologii, doktorem nauk o kulturze fizycznej. W latach 2000-2012 wykładowczyni AWFiS w Gdańsku; była zawodniczką kadry narodowej w piłce ręcznej. Od 2009 adiuntka w Instytucie Socjologii oraz Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych Uniwersytetu Gdańskiego, od 2010 w Wyższej Szkole Bankowej współtworzy Studia Podyplomowe z Coachingu, posiada certyfikację ICC i wieloletnie doświadczenie w coachingu menedżerskim. Wykładowczyni akademicka, badaczka społeczna, ekspertka w zakresie równego traktowania, partycypacji społecznej i budowania polityk miejskich. Działaczka na rzecz praw człowieka. Była doradczynią prezydenta Pawła Adamowicza. Facylitowała i koordynowała procesy społeczne w wyniku których powstał Model Integracji Imigrantów oraz Gdański Model na rzecz Równego Traktowania, pierwsze samorządowe polityki antydyskryminacyjne w Polsce. Współtworzy Klub „Tygodnika Powszechnego” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado.

Źródło: materiały Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Data publikacji: wtorek, 7. Czerwiec 2022 - 09:41; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Czerwiec 2022 - 09:51; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz