Współpraca z Charkowskim Narodowym Uniwersytetem Ekonomicznym oraz wywiad z prof. Iryną Ivanovą

Wymiany kadry naukowej i studentów, wspólne przedsięwzięcia i projekty naukowe, organizowanie konferencji, sympozjów, seminariów oraz szkół letnich – to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy Instytutem Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego (IMDziKS UG) a Charkowskim Narodowym Uniwersytetem Ekonomicznym im. Semena Kuznetsa (KNUE).

Koordynatorką wspólnych działań ze strony Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego jest prof. Iryna Ivanova, a ze strony Uniwersytetu Gdańskiego – dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG, dyrektor Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG. Rozmowy na temat współpracy rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku, a umowa została podpisana jeszcze przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Dziś umowa o współpracy nabrała szczególnego znaczenia, ponieważ prof. Iryna Ivanowa zajmuje się naukowo obszarem dziennikarstwa, propagandy i manipulacji w mediach, prowadzi seminaria, warsztaty i szkolenia na temat sztuki retorycznej, technik komunikacyjnych, copywritingu, infodemii i  fact checkingu. Wyjechała w czasie wojny z Charkowa i obecnie mieszka w Gdańsku, współpracując blisko z Uniwersytetem Gdańskim.

W ramach upowszechniania badań naukowych udzieliła wywiadu dr Beacie Czechowskiej-Derkacz z Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG, która pełni funkcję specjalisty ds. promocji badań naukowych. Prof. Ivanova rozmawiała również ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG. Wywiady zostały opublikowane na portalu internetowym Studenckiego Koła Naukowego UG – CDN (opiekun: dr hab. Anna Lusińska, prof. UG; strona: https://cdn.ug.edu.pl/ ) oraz na stronach Studenckiego koła Naukowego Neptun TV (opiekun z ramienia IMDziKS: dr Konrad Knoch; strona: https://neptuntv.ug.edu.pl/).

Na stronach naszego Instytutu prezentujemy najnowszy wywiad z prof. Iryną Ivanovą.

Data publikacji: niedziela, 24. Kwiecień 2022 - 12:26; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski Ostatnia zmiana: niedziela, 24. Kwiecień 2022 - 13:44; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski