Zaproszenie na konferencję "Democracy is Europe"

Unia Europejski Federalistów w Brukseli (Union of European Federalists) zaprasza studentów i pracowników naukowych na konferencję w ramach projektu Democracy is Europe finansowanego ze środków Komisji Europejskiej - Europe for Citizens Programme. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 21-22 października 2021 r. (możliwość udziału stacjonarnie lub on-line). Miejscem konferencji będzie Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Celem projektu jest badanie rewolucji i okresu przejściowego w latach 1989-1991 w byłych państwach Bloku Wschodniego, ich drogi ku członkostwu w UE oraz aktualnej sytuacji w tych państwach. Ze względu na rolę Gdańska w wydarzeniach z 1989 i 1990 roku i wcześniejszych Union of European Federalists szczególnie serdecznie zaprasza pracowników naukowych i studentów Wydziału Nauk Społecznych UG do aktywnego udziału w wydarzeniu.

W ramach projektu organizowany jest również konkurs dla studentów na esej (szczegóły: essay)Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 250 euro (voucher na zakup materiałów związanych z kulturą).

Załącznik Rozmiar
Conference programme 769.89 KB

Data publikacji: poniedziałek, 20. Wrzesień 2021 - 09:24; osoba wprowadzająca: Jarosław Jurkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Październik 2021 - 09:37; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz