Conversation Hour między WNS UG a UNI - relacja

28.04.2021 odbyło się pierwsze wspólne spotkanie z cyklu Conversation Hour, w którym brali udział ochotnicy i studenci University of Northern Iowa oraz studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwszym celem spotkania była możliwość treningu umiejętności językowych poprzez konwersację w języku angielskim z native speaker’ami. Drugim celem spotkania była wymiana informacji i doświadczeń dot. kultury.

„Konwersacja trwała godzinę, po krótkim wstępie przeprowadzonym przez organizatorkę, SallyRoos, uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy. W kilkuosobowych zespołach prowadziliśmy rozmowy dotyczące kultury Polski, Ameryki oraz Meksyku.

Około godzinę przed spotkaniem otrzymałyśmy listę pytań prowokujących ciekawe przemyślenia, np. What do you think is interesting about your culture? When people from other countries think about your culture, what do they usually think of? Wywiązały się interesujące dyskusje, miałyśmy okazję poznać kilka różnic kulturowych i niesamowicie sympatycznych ludzi. Podczas rozmów z innymi uczestnikami mogliśmy zwrócić uwagę na kwestie, które są bardzo aktualne i istotne w obecnych czasach.

Spojrzenie na kwestie  kulturowe z perspektywy osób dorastających w różnych środowiskach zdecydowanie skłoniło do refleksji. Uczestnictwo w spotkaniu stanowiło dla nas również doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i komunikacyjnych. Podejmując bliskie nam tematy miałyśmy szansę wykorzystać zdobytą przez nas wiedzę w praktyce.”

Notatkę sporządzono na podstawie relacji studentek WNS - Pani Kingi Kmiecik oraz Pani Ewy Jastrzębskiej.
W przyszłości planowane są kolejne edycje wydarzenia, zachęcamy do śledzenia komunikatów.

Magdalena Sawicz i Judyta Borchet

uni1

uni2

uni3